У дома Гонорея Правилният начин да останете хидратирани, докато играете топка & bull; здравей здрави

Съдържание:

Anonim

Дехидратацията е едно от нещата, които трябва да се избягват при упражнения. Леката дехидратация може да повлияе на мисловната функция и физическото представяне. Това, разбира се, не е изгодно за тези от вас, които се състезават да станат шампиони. Поради тази причина е важно да поддържате нуждите си от течности удовлетворени или с други думи, да поддържате балансиран хидратационен статус.

Колко трябва да изпиете, докато се състезавате?

Тренировките са подходящ момент за играча да прецени колко пот е загубил и колко течност ще му трябва. Всеки има различни нужди от течности.

Ето техники, които можете да използвате, за да изчислите нуждите си от течност.

1. Измерете теглото си по време на 1 час преди и след упражнението с интензитет, подобен на истинския мач
  2. Измерете теглото си, като използвате минимално облекло и боси крака. Потта, която се натрупва върху дрехите ви, може да добави към теглото ви при претегляне.
  3. Измерете количеството течности, изпити по време на тренировка.
  4. Изхвърляната пот (литри) = телесно тегло преди упражнение (кг) - телесно тегло след упражнение (кг) + количество течност, изпито по време на тренировка (литри)

Количеството изхвърлена пот ще определи колко течност ви е необходима по време на мач. Пийте това количество течности по време на мача. Не трябва да пиете повече от това количество, тъй като излишните течности ще увеличат теглото ви. Това ще ви създаде дискомфорт при движение, когато се състезавате.

Кога е подходящото време за пиене?

Преди мач или тренировка

Много играчи идват на мачове или тренировки дехидратирани. Най-честата причина е, защото играчите не са закусвали преди. Играчите, които са дехидратирани, със сигурност ще се опитват да пият по-често от тези, които не са. Това ще измести фокуса им от мача или тренировката.

В горещо време играчите се съветват да пият 500 ml (около 2 чаши) за 60-90 минути преди мача. През това време играчите имат възможност да уринират, за да отстранят излишната течност, преди да се състезават.

По време на мача

Често пъти чуваме съвети за пиене, когато чувстваме жажда. Това обаче няма полза, тъй като възможностите за пиене по време на мача са ограничени. Някои от възможностите за пиене по време на мача са по време на загрявката, няколко минути преди началния удар (начален старт), и по това време полувреме. Играчите също трябва да отделят време за пиене отстрани на корта, когато играта е на пауза, например когато друг играч е контузен.

Освен това при горещо време се изискват допълнителни почивки за пиене. При това състояние рискът от дехидратация е по-висок. Например по време на финала на олимпийския футболен мач през 2008 г. в Пекин, когато времето беше много горещо и влажно. В този момент съдията спира играта за 2 минути в средата на всяко полувреме, за да може играчът да пие.

По време на тренировка

По време на тренировката, треньорът или мениджърът трябва да организира упражнението, за да гарантира, че има време за пиене между тренировките въз основа на времето и интензивността на тренировката. В горещо време е най-добре да спортувате в началото или в края на деня, за да избегнете прегряване.

След игра или тренировка

Играчите трябва да заменят течностите, загубени след тренировка. Целта е да се пият 1,2 до 1,5 литра на килограм телесно тегло, загубено след тренировка. Ако загубите 1 кг след мача, тогава трябва да изпиете поне 1,2 литра (една голяма бутилка минерална вода).

Загубените телесни течности са не само под формата на вода, но и сол или електролити. Поради тази причина напитките, които пиете, също трябва да съдържат натрий. Но ако искате да ядете, храната обикновено вече съдържа натрий, така че просто пиете вода.